Αρμάνι-Νάπολι 90-67: Με σβηστές τις μηχανές επικράτησαν οι Μιλανέζοι

Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε εντός έδρας της Νάπολι με 90-67 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-5 (2η θέση), ενώ οι κυανόλευκοι έπεσαν στο 10-17 (14η θέση).

Η Αρμάνι είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-14). Αν και η Νάπολι ισοφάρισε σε τρεις περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-37).

Καταιγιστικοί ήταν οι Μιλανέζοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 34-10, προηγήθηκε με 30 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-47). Αν και η Νάπολι μείωσε την διαφορά με ένα επί μέρους σκορ 20-13 στην τέταρτη περίοδο, η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 90-67.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Αλβίτι και Σίλντς με 25 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Νάπολι ξεχώρισαν οι Ριτς και ΜακΝτάφι με 14 και έντεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-14,  43-37, 77-47, 90-67