Τρέντο-Βενέτσια 81-94: Διπλό με «20αρα» του Μάικ Μπράμος

Συνεχίζει νικηφόρα η Βενέτσια.

Μετά την νίκη επί της Νάπολι (79-75), η Βενέτσια επικράτησε εκτός έδρας της Τρέντο και για αυτό ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-7 και την όγδοη θέση, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 8-5 και την τρίτη θέση.

Η Βενέτσια ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-21). Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-41).

Η ομάδα από την Βενετία επέβαλλε τον ρυθμό της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-62). Η Βενέτσια πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-19, νίκησε εκτός έδρας την Τρέντο με 94-81.

Από την Βενέτσια διακρίθηκαν οι Μπράμος (6ρ. και μία ασίστ) και Εχόντας (3ρ. και δύο ασίστ) με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Τρέντο ξεχώρισαν οι Γουίλιαμς (12ρ. και τρεις ασίστ) και Φοράι (1ρ. και πέντε ασίστ) με 25 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-25, 41-44, 62-66, 81-94