Μπάγερν-Σιντέινικς 87-66: Με 27αρα του Όμπστ

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Σιντέινικς με 87-66 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-6, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 9-15.

Πιο δυνατά άρχισε η Σιντέινικς, η οποία ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-14). Η Μπάγερν ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 23-15, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (37-37).

Οι Βαυαροί ήταν καταιγιστικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-14, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-51). Η Μπάγερν πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 26-15 και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Σιντέινικς με 87-66.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Όμπστ και Γουίνστον με 27 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Σιντέινικς ξεχώρισαν οι Μπρόινιγκ και Μουσίντι με 12 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 14-22, 37-37, 61-51, 87-66