Μπάιροϊτ-Μπάγερν 79-80: Οι Τσίταμ και Χάντερ έδειξαν στους Βαυαρούς τον δρόμο για την νίκη

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Μπάιροϊτ με 80-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 16-6, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-19.

Η Μπάιροϊτ μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και έχοντας το πάνω χέρι, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17). Αν και η Μπάγερν πίεσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-46).

Οι Βαυαροί πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 19-10, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-62). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα πόντο διαφορά στο 37' λεπτό (77-76), αλλά η Μπάγερν Μονάχου είχε το πάνω χέρι και κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας με 80-79.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Τσίταμ και Χάντερ με 18 πόντους έκαστος. Από την Μπάιροϊτ ξεχώρισε ο Λίβινγκστον με 20 πόντους, με τους Τσίλντρες και Ρόουβ να σκοράρουν από 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-17, 52-46, 62-65, 79-80