Βούρτσμπουργκ-Άλμπα 76-79: Με 23αρα του Ολίντε

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Βούρτσμπουργκ με 79-76 και ανέβασε το ρεκόρ τη στο 14-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-8.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Βούρτσμπουργκ να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-19). Αν και η Άλμπα είχε για περισσότερη ώρα το προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι με οχτώ σερί πόντους, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-41).

Οι "κίτρινοι-μπλε" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 20-14, προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-59). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με τις δύο ομάδες να αλλάζουν συχνά το προβάδισμα, με την Άλμπα Βερολίνου να είναι πιο αποτελεσματική και για αυτό νίκησε εκτός έδρας με 79-76.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Ολίντε και Βέτζελ με 23 και δέκα πόντους αντίστοιχα. Από την Βούρτσμπουργκ ξεχώρισαν οι Γουίτακερ και Μπρις με 24 και 20 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-19, 45-41, 59-61, 76-79