Αμβούργο-Βόννη 72-101: Σαρωτικοί και αήττητοι με κορυφαίους τους Σορτς και Μόργκαν (vid)

H Βόννη νίκησε εκτός έδρας το Αμβούργο με 101-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 4-3.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Βόννη να είναι μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-18). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-38).

Η ομάδα του κόουτς Τόμας Λισάλο πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 30-14, προηγήθηκε με 31 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (83-52). Η Βόννη διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας το Αμβούργο με 101-72.

Υπενθυμίζουμε ότι η Βόννη θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ για το BCL, την Τετάρτη (23/11).

Από την Βόννη διακρίθηκαν οι Σόρτς και Μόργκαν με 24 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από το Αμβούργο ξεχώρισαν οι ΜακΚούλουμ και Τσίλντς με 16 και 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 38-53, 52-83, 72-101