Ουνικς-Μπουρζ 76-71: Νίκη και πρόκριση στο Top16 (vid)

Η Ούνικς Καζάν υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Πρίφτη έκανε το καθήκον της και νίκησε την Μπουρζ με 76-71, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 6-2, με αποτέλεσμα να πάρει το εισιτήριο για το Top16, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 5-3.

Η Ούνικς Καζάν πάτησε το γκάζι από τα πρώτα λεπτά και πέρασε μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-11). Η Μπουρζ μείωσε, με την Ρωσική ομάδα να συνεχίζουν να είναι μπροστά με εφτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-36).

Η Ούνικς Καζάν αύξησε την διαφορά στους 13 πόντους (49-36), με την Μπούρζ να ισοφαρίζει (53-53), αλλά την Ρωσική ομάδα να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-55). Οι γηπεδούχοι υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Πρίφτη διαχειρίστηκαν καλύτερα την κατάσταση και νίκησαν την Μπουρζ με 76-71.

Από την Ούνικς Καζάν ξεχώρισαν οι Καναάν και Γόλτερς με 33 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπουρζ διακρίθηκαν οι Πέλος και Άντζουσιτς με 16 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 25-11, 43-36, 56-55, 76-71