Ναντέρ-Προμηθέας 91-70: Συντριβή στην Γαλλία

Η Ναντέρ υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε τον Προμηθέα με 91-70, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-4, με την Ελληνική ομάδα να πέφτει στο 2-4.

H Ναντέρ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι (9-5), αλλά ο Προμηθέας ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-19).

Η Ελληνική ομάδα αύξησε το προβάδισμα και στους πέντε πόντους (30-25), αλλά οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 19-6, πήραν διαφορά έντεκα πόντων στο τέλος του ημιχρόνου.

Η Ναντέρ ανέβασε την διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να μην βρίσκουν απαντήσεις για να επιστρέψουν στο παιχνίδι και την Γαλλική ομάδα να νικάει τον Προμηθέα με 91-70.

Από την Ναντέρ ξεχώρισαν οι Μπερχανεμέσκελ και Κονκλί με 21 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Προμηθέα διακρίθηκαν οι Μίλερ και Αγραβάνης με 16 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 19-21, 49-28, 69-44, 91-70

Διαιτητές: Περούγκα, Χάλικο, Βαλεέφ

On Fire: Ο Μπερχανεμέσκελ με 21 πόντους

Μεγαλύτερη διαφορά: Η διαφορά των 22 πόντων (79-57)

Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Το 4/18 στα τρίποντα του Προμηθέα