Στουντέντσκι Σένταρ-Παρτιζάν 81-100: Με υπογραφή των Άτζουσιτς και Εξούμ

H Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Στουντέντσκι Σένταρ με 100-81, για αυτό και ανέβηκαν στο 14-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 7-9.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Παρτιζάν να έχει για περισσότερη ώρα το προβάδισμα, αλλά η Στουντέντσκι Σένταρ ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-22). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 29-17, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-40).

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-62). Η Παρτιζάν είχε το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-19, νίκησε εκτός έδρας την Στουντέντσκι Σένταρ με 100-81.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Άντζουσιτς και Εξούμ με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Στουντέντσκι Σένταρ ξεχώρισαν οι Τάσιτς και Μαγκί με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα:  23-22, 40-51, 62-73, 81-100