Σπλιτ-Ερ. Αστέρας 63-72: Συνεχίζουν νικηφόρα οι ερυθρόλευκοι

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εκτός έδρας την Σπλιτ με 72-63 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 11-1, ενώ η κροατική ομάδα έπεσε στο 4-9.

Πολλές εναλλαγές στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με τον Ερυθρό Αστέρα να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (32-30). Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-44). Ο Ερυθρός Αστέρας διατήρησε το προβάδισμα του και νίκησε εκτός έδρας την Σπλιτ με 72-63.

Από την Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκε ο Μπεντίλ με δώδεκα πόντους, με τους Νέντοβιτς και Πετρούσεβ να βάζουν από εννέα πόντους έκαστος. Από την Σπλιτ ξεχώρισαν οι Σούλιβαν και Σόρτερ με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα:  17-19, 30-32, 44-60, 63-72