Ιγκοκέα-Ερ. Αστέρας 70-76: Με υπογραφή των Βιλντόσα και Μπεντίλ

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εκτός έδρας την Ιγκοκέα με 76-70 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 4-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-2.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-35).

Αν και η Ιγκοκέα προσπέρασε στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα από το Βελιγράδι βρήκε απαντήσεις και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-55). Ο Ερυθρός Αστέρας είχε το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο και παρά την πίεση της Ιγκοκέα, βρήκε λύσεις και νίκησε εκτός έδρας με 76-70.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Βιλντόσα και Μπεντίλ με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Ιγκοκέα ξεχώρισε ο Ρέι με 24 πόντους, με τους Κρόφορντ και Στέφενς (13ρ. και μία ασίστ) να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 18-23, 35-41, 55-59, 70-76