Ερ. Αστέρας-ΦΜΠ 101-71: Νίκη με κατοστάρα και πρώτη θέση

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε άνετα την ΦΜΠ Βελιγραδίου με 101-71, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 18-3 και την πρώτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 8-13 και την όγδοη θέση.

Ο Ερυθρός Αστέρας έπαιξε πιο αποτελεσματικά και κατάφερε να είναι μπροστά με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (63-47). Οι ερυθρόλευκοι πάτησαν το γκάζι με ένα επί μέρους 17-4 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και κατάφεραν να έχουν προβάδισμα με 29 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (80-51). Ο Ερυθρός Αστέρας κατάφερε να νικήσει την ΦΜΠ με 101-71.

Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Λόιντ και Ντόμπριτς με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την ΦΜΠ διακρίθηκε ο Νέναντιτς με 20 πόντους και οι Πετσάρσκι και Ράντονιτς σκόραραν από οχτώ πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 35-27, 63-47, 80-51, 101-71