Ιγκοκέα – Ερυθρός Αστέρας 85-65: Βαριά ήττα πριν από τον Παναθηναϊκό

Η Ιγκοκέα υπερασπίστηκε την έδρα της και... διέσυρε τον Ερυθρό Αστέρα με 85-65, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 9-2, όσο έχουν και οι ερυθρόλευκοι.

Η Ιγκοκέα πάτησε το γκάζι από τα πρώτα λεπτά και ξέφυγε με εννιά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-16). Με ένα επί μερους σκορ 25-12 στην δεύτερη περίοδο και ένα ακόμη 21-15 στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι απέκτησαν διαφορά 28 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-43). Οι ερυθρόλευκοι με ένα δικό της επί μέρους σκορ 22-14 προσπάθησαν να μαζέψουν την διαφορά και να μειώσουν, αλλά η Ιγκοκέα νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα με 85-65.

Από την Ιγκοκέα ξεχώρισαν οι Καρμίχαελ και Κλέμμονς με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Ντόμπριτς και Γουόλντεν με10 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 25-16, 50-28, 71-43, 85-65