Αταμάν: «Στο δεύτερο μέρος παίξαμε το τέλειο μπάσκετ»

Ο προπονητής της Εφες, Εργκιν Αταμάν μίλησε μετά την εντός έδρας νίκη της ομάδας του επί του Ολυμπιακού με 82-71, αναφέροντας ότι στο δεύτερο ημίχρονο η τουρκική ομάδα έπαιξε καλύτερη άμυνα και πήρε αυτοπεποίθηση.

Ο κόουτς Εργκίν Αταμάν δήλωσε ότι: «Είναι μία πολύ σημαντική νίκη για εμάς. Ξεκινήσαμε τραγικά το ματς με λάθη και σκορ 10-0. Χάσαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο. Δεν κάναμε το παιχνίδι μας. Μιλήσαμε στα αποδυτήρια και στο δεύτερο μέρος βγήκαμε να παίξουμε καλύτερη άμυνα και πιο επιθετική. Και αρκετά μας έδωσε και ο Τέιλορ. Στην επίθεση αρχίσαμε να κυκλοφορούμε την μπάλα και βρήκαμε σκορ από τον Μπομπουά. Μας βοήθησε πολύ μετά τα σουτ του μετά από σκριν. Αυτό μας έδωσε αυτοπεποίθηση και τότε κάναμε το παιχνίδι μας. Για κάθε παίκτη είναι σημαντικό να μοιράζεται την μπάλα. Πιστεύω ότι στο δεύτερο μέρος παίξαμε το τέλειο μπάσκετ».