Ρεάλ - Εφές 80-76: Βασιλική ανατροπή

Η Ρεάλ έβγαλε αντίδραση στην τελευταία περίοδο και με ένα επιμέρους σκορ 32-18 κατάφερε να πάρει πάρει την νίκη με 80-76 και να μείνει ζωντανή στην σειρά των playoffs

Οι Μαδριλένοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν προηγηθούν για  5 ( 5-0,3’), η Εφές από εκείνη την στιγμή και μετά αντέδρασε τελειώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στην ισοπαλία (15-15,10’).  Στη δεύτερη περίοδο οι Τούρκοι ανέβασαν στροφές και με ένα επιμέρους σκορ 13-23 ανέβασαν την διαφορά στο +10 (28-38,20’). Μετά την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επανέλθουν, όμως το σύνολο του Αταμάν  κατάφερε να διατηρήσει την διψήφια διαφορά του (48-58,30’).  Στο τελευταίο μέρος οι Μαδριλένοι ανέβασαν ταχύτητα και με ένα επιμέρους σκορ 32-18 κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν την νίκη με 80-76.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Γιουλ με 20 πόντους.

Για τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο Μίτσιτς με 29 πόντουςκαι ακολούθησε ο Μπομπουά 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:  15-15, 28-38, 48-58, 80-76