Μονακό - Αρμάνι Μ. 80-98: Χάλασε την γιορτή του Τζέιμς,έμεινε ζωντανή για την δεκάδα

Η Αρμάνι Μιλάνο πέτυχε σπουδαία νίκη στην έδρα της Μονακό με 98-80,στην γιορτή για τον πρώτο σκόρερ της διοργάνωσης Τζέιμς,και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για μια θέση στην δεκάδα.

Οι Μιλανέζοι άρχισαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 6-0,αλλά η Μονακό με επιμέρους σκορ 15-6 πέρασε μπροστά με 15-12. Η Αρμάνι με σερί 10-0 στο τέλος της πρώτης περιόδου προηγήθηκε με 7 (20-27). Στο δεύτερο δεκάλεπτο,ο Τόνουτ έδωσε αέρα 9 πόντων στην ομάδα του (20-29),με τους Μονεγάσκους να απαντούν με σερί 7-0 για το 27-29.Αργότερα,το τρίποντο του Κέμπα Γουόκερ έριξε την διαφορά στους 2 (37-39),αλλά εκεί η Αρμάνι έτρεξε ένα 19-7 για το εντυπωσιακό 44-58 της ανάπαυλας.

Στο δεύτερο μισό,οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά στους 18 με 4 πόντους του Σιλντς (44-62) και αργότερα στους 19 με τρίποντο του Μίροτιτς (50-69).Ένα σερί 9-0 για την Μονακό κατέβασε την διαφορά στους 9 (62-71),με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 67-76.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Νίκολα Μίροτιτς με 21 πόντους,ενώ ο Λο είχε 15. Για τους γηπεδούχους,ο Ντιαλό είχε 17 και ο Λόιντ 14.