Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 98-59: Ασταμάτητοι και έκαναν το 4/4 οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 98-59 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-0, ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 2-2.

Η Μπαρτσελόνα ήταν καταιγιστική στα πρώτα λεπτά του αγώνα και ήταν μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-11). Οι μπλαουγκράνα είχαν διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-27).

Η ομάδα του κόουτς Γκριμάου ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-13, προηγήθηκε με 30 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-40). Η Μπαρτσελόνα πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 98-59.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Πάρκερ και Βέσελι με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Ιμπάκα και Μπούκερ με 13 και εννέα πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-11, 43-27, 70-40, 98-59