Εφές-Βαλένθια 77-73: Συνεχίζει νικηφόρα η ομάδα του κόουτς Τσαν

Η Εφές νίκησε εντός έδρας την Βαλε΄νθια με 77-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-2, ενώ οι "νυχτερίδες" έπεσαν στο 3-1.

Αν και η Βαλένθια πήρε προβάδισμα με επτά πόντους στο 3' λεπτό (7-0), η Εφές ανέβασε ρυθμό στα επόμενα λεπτά και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15).  Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις "νυχτερίδες" να προηγούνται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-38).

Η τουρκική ομάδα βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 19-13, προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-53). Αν και η ομάδα του κόουτς Μουμπρού μείωσε στους δύο πόντους πέντε φορές στην τέταρτη περίοδο, με την ομάδα του κόουτς Τσαν να βρίσκει απαντήσεις και να νικάει εντός έδρας την Βαλένθια με 77-73.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Λάρκιν και Μπομπουά με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Ίνγκλις και Πουέρτο με 13 και δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-15, 38-40, 57-53, 77-73