Ρεάλ-Αρμάνι 88-71: Αήττητοι οι μερένγχες

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 88-71 και έκανε το 4/4, ενώ οι "κόκκινοι" έπεσαν στο 1-2 (έχουν έναν αγώνα λιγότερο στην Euroleague).

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Αρμάνι Μιλάνο να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-9). Αν και οι "κόκκινοι" πήραν προβάδισμα με εννέα πόντους στο 15' λεπτό (39-30), η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (42-42).

Παρότι η ιταλική ομάδα είχε σε μια φάση προβάδισμα, οι μπλάνκος είχαν το momentum στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-61). Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-10, νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 88-71.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Γιουλ και Χεζόνια με 19 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Σίλντς και Μίροτιτς με 16 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-25, 42-42, 67-61, 88-71