Μονακό-Βίρτους 59-83: Παράσταση για ένα ρόλο για την ομάδα του Μπάνκι

Η Βίρτους Μπολόνια ήταν σαρωτική και νίκησε εκτός έδρας την Μονακό με 83-59, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 1-1, ενώ η ομάδα του Πριγκιπάτου έχει δύο ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Η Βίρτους επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή του αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-15). Η ιταλική ομάδα ήταν καταιγιστική στο δεύτερο δεκάλεπτο, μεγαλώνοντας την διαφορά της με ένα επί μέρους σκορ 25-18 και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-33).

Οι "ασπρόμαυροι" είχαν ένα επί μέρους σκορ 22-15 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-48). Η Βίρτους Μπολόνια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μονακό με 83-59.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Λούντμπεργκ και Μπελινέλι με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, με τους Σμιθ και Σενγκέλια να έχουν από 12 πόντους έκαστος. Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Τζέιμς και Στραζέλ με 14 και εννέα πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-23, 33-48, 48-70, 59-83