Βιλερμπάν-Παρτιζάν 62-88: Διπλό και εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν ήταν σαρωτική και νίκησε εκτός έδρας την Βιλερμπάν με 88-62, για αυτό και ανέβασε το ρεκόρ της στο 1-1, ενώ η γαλλική ομάδα είχε δύο ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Παρτιζάν να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-13). Η ομάδα του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς είχε ένα επί μέρους σκορ 26-16 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-29).

Οι "ασπρόμαυροι" συνέχιζαν να ανεβάζουν ρυθμό τα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-19, προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-48). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Βιλερμπάν με 88-62.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Νανάλι και Λεντέι με 17 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Τζάκσον και Λουβαβού Καμπαρό με 16 και δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-17, 29-43, 48-72, 62-88