Μπερόε-ΤΦΤ 108-73: Με κορυφαίο τον Τζιν

Η Μπερόε υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την ΤΦΤ με 108-73, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-3, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 2-3.

Η Μπερόε ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι και βρέθηκε μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-25), με τις δύο ομάδες να έχουν πολύ υψηλά νούμερα σκοραρίσματος.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν αποτελεσματικά στην δεύτερη περίοδο και αύξησαν το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να βρεθούν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-46). Η Μπερόε ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 29-8 στην τρίτη περίοδο και πέρασε μπροστά με 35 πόντους. Στην τέταρτη περίοδο είχε κριθεί το αποτέλεσμα, αλλά η ΤΦΤ δεν τα παράτησε, με την Μπερόε να νικάει με 108-73.

Από την Μπερόε ξεχώρισαν οι Τζιν και Στογιάνοφ με 28 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την ΤΦΤ διακρίθηκε ο Χάρις με 20 πόντους, ενώ οι Άντερσον, Χόρτον και Μιτρέφσκι σκόραραν από 10 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 34-25, 60-46, 89-54, 108-73