Χάποελ Χολόν-Νες Ζιόνα 100-79: «100άρα» και παραμένει αήττητη

Η Χάποελ Χολόν νίκησε την Νες Ζιόνα με 100-79 στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Βαλκανικής λίγκας, με την ομάδα του κόουτς Στέφανου Δέδα να κάνουν τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν τέσσερις ήττες.

Η Χάποελ Χολόν μπήκε δυνατά στην πρώτη περίοδο (23-18) και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-40).

Οι "τίγρεις" ξέφυγαν με 12 πόντους στο 30' (72-60) και είχαν ένα επί μέρους σκορ 28-19 στην τέταρτη περίοδο, με αποτέλεσμα η Χάποελ Χολόν να νικήσει την Νες Ζιόνα με 100-79.

Από την Χάποελ Χολόν ξεχώρισαν οι Τζόνσον και Μάιλς με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Νες Ζιόνα διακρίθηκε ο Μεγινσέ με 21 πόντους, ενώ οι Ντούνε και Τσίτχαμ είχαν από 14 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 23-18, 45-40, 72-60, 100-79