Μπνέι Ερτζελία-Χάποελ Χάιφα 92-76: Με κορυφαίο τον Κλαρκ

Η Μπνέι Ερτζελία υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Χάποελ Χάιφα με 92-76, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 2-2 και την πρώτη θέση στο πλαίσιο των ομίλων της Βαλκανικής λίγκας, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 1-2 και την τρίτη θέση.

Η Μπνέι Ερτζελία είχε το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο (24-21) και ξέφυγε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-37). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ανεβάζουν την διαφορά και ήταν μπροστά με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου. Η Μπνέι Ερτζελία τελικώς νίκησε την Χάποελ Χάιφα με 92-76.

Από την Μπνέι Ερτζελία ξεχώρισαν οι Κότι Κλάρκ και Αιζάια Εισέντορφ με 25 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Χάποελ Χάιφα διακρίθηκαν οι Νεστερένκο και Σίγκερς με 14 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 24-21, 50-37, 74-56, 92-76