Μάβερικς-Καβαλίερς 90-105: Με 34αρα του Μίτσελ

Οι Καβαλίερς νίκησαν εκτός έδρας τους Μάβερικς με 105-90 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 18-11, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 14-14.

Δυνατό ξεκίνημα για τους Καβαλίερς, οι οποίοι ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-19). Η ομάδα από το Κλίβελαντ ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 34-22, προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-41).

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου κυρίως σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (83-68). Οι Καβαλίερς συνέχισαν δυνατά στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Μάβερικς με 105-90.

Από τους Καβαλίερς διακρίθηκαν οι Μίτσελ και Στίβενς (11ρ. και δύο ασίστ) με 34 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μάβερικς ξεχώρισαν οι Ντόντσιτς και Γουντ με 30 και 20 πόντους.

Περίοδοι: 19-26, 41-60, 68-83, 90-105