Γαλλία: Άνετες νίκες για Σολέ, Λιμόζ, έκανε σεφτέ η Βιλερμπάν

Οι Βιλερμπάν, Σολέ και Λιμόζ σημείωσαν νίκες ενάντια στις Σαλόν Ρεμ, Σαλόν και Γκραβελίνς-Δουνκέρκη, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

Σαλόν Ρεμ- Βιλερμπάν: 73-85

Μετά την ήττα από την Ντιζόν με 81-74 στην πρώτη αγωνιστική,  η Βιλερμπάν νίκησε την Σαλόν Ρεμ με 85-73, έχοντας το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Φρίμαν και Κόουλ με 22 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Σαλόν Ρεμ διακρίθηκαν οι Γκαουζίν και Άνταμς με 14 και 13 πόντους.

Περίοδοι:  23-24, 40-47, 61-68, 73-85

Σολέ-Σάλον: 91-73

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του BCL, Σολέ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο (18-15), είχε το προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου (44-26). Η Σολέ διατήρησε το προβάδισμα και ξέφυγε στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και ως αποτέλεσμα νίκησε την Σαλόν με 91-73.

Από την Σολέ οι Κρομάχ και Ντάβενπόρτ πέτυχαν 22 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Σαλόν ξεχώρισαν οι Κούπερ και Χέσον με 16 και 14 πόντους.

Περίοδοι:  15-18, 44-26, 72-52, 91-73

Γκραβελίνς-Δουνκέρκη- Λιμόζ: 65-77

Η Λιμόζ πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο (17-9) και ήταν μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου με 14 πόντους διαφορά (44-30). Οι φιλοξενούμενοι πήραν την νίκη κόντρα στην Γκραβελίνς-Δουνκέρκη με 77-65.

Από την Λιμόζ διακρίθηκαν οι Λάνγκ και Μπουτσιέλε με 22 και 19 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γουέμπ και Μορενσί με 14 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 9-17, 30-44, 46-67, 65-77