Ζενίτ-Κάλεφ Κράμο 91-83: Έκανε το 3/3 η ομάδα του Πασκουάλ

Η Ζενίτ νίκησε την Κάλεφ Κράμο με 91-83 και σημείωσε την τρίτη της νίκη σε ισάριθμες αγωνιστική στην φετινή σεζόν της VTB League.

Η Κάλεφ Κράμο βρέθηκε μπροστά στο σκορ στην πρώτη περίοδο (23-21), όμως η Ζενίτ πήρε τα ηνία του αγώνα στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-41). Η Κάλεφ Κράμο το πάλεψε και δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ , η οποία ήταν για μόλις ένα πόντο μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου. Η Ζενίτ διατήρησε το προβάδισμα της και πήρε την νίκη κόντρα στην Κάλεφ Κράμο με 91-83.

Από την Ζενίτ ξεχώρισαν οι Χόλινς  και Μπάρον με 27 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κάλεφ Κράμο διακρίθηκε ο Μάρκους Κιν με τους 24 πόντους.