Νετς-Γουίζαρντς: 118-110 Με υπογραφή ΛεΒέρτ

Σε ένα ματς με πολλές εναλλαγές στο σκορ, οι Νετς κατάφεραν να επικρατήσουν τους Γουίζαρντς με 118-110, με τους Νεουρκέζους να ανεβάζουν το ρεκόρ του στο 31-35 και την όγδοη θέση και να αφήνουν τους πρωτευουσιάνους στο 24-42 και την ένατη θέση.

Στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν οι Νετς (24-21), αλλά οι Γουίζαρντς είχαν το πάνω χέρι για τις υπόλοιπες δύο περιόδους και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-75).  Με ένα επί μέρους 35-25 στην τέταρτη περίοδο οι Νετς κατάφεραν και πήραν την νίκη με 118-110.

Από την ομάδα από το Μπρούκλιν διακρίθηκαν οι Κάρις ΛεΒέρτ και Τζο Χάρις με 34 και 27 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την ομάδα από την Γουάσινγκτον ξεχώρισαν οι Τόμας Μπράιαντ και Τρόι Μπράουν Τζούνιορ με 30 και 22 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-21, 54-54,73-75, 118-110