ΝΒΑ: Με double double του Τζίλτζεους Αλεξάντερ οι Θάντερ, εκτός έδρας νίκη για τους Σέλτικς επί των Νικς

Δείτε όλα όσα έγιναν στους αγώνες του NBA που διεξήχθησαν τα ξημερώματα της Πέμπτης (26/10), για την πρώτη αγωνιστική.

Αναλυτικά:

Πέισερς-Γουίζαρντς: 143-120

Η ομάδα από την Ιντιανάπολις είχε τον πρώτο λόγο από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (73-68). Το σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα, με τους Πέισερς να νικούν τους Γουίζαρντς με 143-120.

Περίοδοι: 34-39, 73-68, 110-96, 143-120

Νικς-Σέλτικς: 104-108

Οι "πράσινοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-46). Οι Σέλτικς διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εκτός έδρας τους Νικς με 108-104.

Περίοδοι: 18-30, 46-51, 73-82, 104-108

Μάτζικ-Ρόκετς: 116-86

Οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία του ματς από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-43). Οι Μάτζικ ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας τους Ρόκετς με 116-86.

Περίοδοι: 29-20, 54-43, 87-69, 116-86

Χόρνετς-Χοκς: 116-110

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές από τα πρώτα λεπτά, με την ομάδα από την Ατλάντα να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (52-51). Οι Χόρνετς ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας τους Χοκς με 116-110.

Περίοδοι: 25-29, 51-52, 78-73, 116-110

Χιτ-Πίστονς: 103-102

Αν και οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-26), οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-45). Αν και η ομάδα του Ντιτρόιτ πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τέταρτη περίοδο, οι Χιτ διατήρησαν το προβάδισμα τους και νίκησαν εντός έδρας με 103-102.

Περίοδοι: 26-29, 58-45, 83-75, 103-102

Κλίπερς-Μπλέιζερς: 123-111

Η ομάδα του Λος Άντζελες είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (67-47). Οι Κλίπερς διατήρησαν το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας τους Μπλέιζερς με 123-111.

Περίοδοι: 29-20, 67-47, 99-73, 123-111

Νετς-Κλίπερς: 113-114

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα και ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (63-63). Το ματς έγινε ντέρμπι στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Καβαλίερς να νικούν εκτός έδρας τους Νετς με 114-113.

Περίοδοι: 32-37, 63-63, 87-90, 113-114

Ράπτορς-Τίμπεργουλβς: 97-94

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την ομάδα από το Τορόντο να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-51). Οι Ράπτορς διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας τους Τίμπεργουλβς με 97-94.

Περίοδοι: 25-25, 53-51, 73-74, 97-94

Γκρίζλις-Πέλικανς: 104-111

Η ομάδα από την Νέα Ορλεάνη ανέβασε ρυθμό στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-47). Οι Πέλικανς διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εκτός έδρας τους Γκρίζλις με 111-104.

Περίοδοι: 28-25, 47-57, 70-82, 104-111

Μπουλς-Θάντερ: 104-124

Η ομάδα από την Οκλαχόμα είχε τον έλεγχο του αγώνα παρά την πίεση των Μπουλς και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (61-55). Οι Θάντερ ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εκτός έδρας τους Μπουλς με 124-104.

Περίοδοι; 35-33, 55-61, 82-91, 104-124