Μπακς-Μπουλς 105-102: Νίκη για τα ελάφια και εξαιρετική εμφάνιση για Θανάση Αντετοκούνμπο

Οι Μπακς νίκησαν τους Μπούλς με 105-102, στο πρώτο φιλικό αγώνα της preseason για το NBA. Η ομάδα από το Μιλγουόκι δεν είχε στην διάθεση της, τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, τον Λίλαρντ, τον Μίντλετον και τον Πέιν.

Οι Μπουλς είχαν το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-21). Αν και οι Μπακς είχαν ένα επί μέρους σκορ 29-21 στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά η ομάδα από το Σικάγο βρήκε λύσεις και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (51-50).

Υψηλά κινήθηκε το σκορ (31-28) στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα του κόουτς Ντόνοβαν να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (82-78). Οι Μπακς ανέβασαν ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-20, νίκησαν τους Μπουλς με 105-102.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Μπότσαμπ και Θανάσης Αντετοκούνμπο με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μπουλς ξεχώρισαν οι Γουάιτ και Γουίλιαμς με 14 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-30, 50-51, 78-82, 105-102

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Γκρίφιν): Κράουντερ 10 (2), Πόρτις 8 (4/5 δίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μπρουκ Λόπεζ 11 (3/5 τρίποντα), Μπίσλι 13 (3/7 τρίποντα, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα), Γουίγκιντον 2, Μπότσαμπ 18 (4/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 7/8 βολές, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Ουάσινγκτον 6 (7 ασίστ), Κόνατον 8 (1 τρίποντο, 8 ασίστ, 2 ασίστ), Ρόμπιν Λόπεζ 6, Θανάσης Αντετοκούνμπο 14 (6/8 δίποντα, 2/2 βολές, 5 ριμπάουντ), Τζάκσον 4, Μπόλντεν 3, Τίμι 2

ΣΙΚΑΓΟ ΜΠΟΥΛΣ (Ντόνοβαν): ΝτεΡόζαν 7 (1), Γουίλιαμς 13 (3), Βούτσεβιτς 4, ΛαΒίν 9 (1), Γουάιτ 14 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Ντοσούνμου 8 (2), Κρεγκ 7 (1), Ντράμοντ 8 (9 ριμπάουντ), Κάρτερ 8 (1), Καρούζο, Τέρι 2, Τέιλορ 2, Τζόουνς, Φίλιπς 2, Λούις 2, Σανόγκο 4, Μπιτίμ 6 (2), Χάιντεγκερ, Τζάκσον 5, Ντρελ