Β' Εθνική: Πέρασε από τα Ιωάννινα ο Ερμής Σχηματαρίου, συνεχίζει αήττητο το Αιγάλεω

Διαβάστε για όλα όσα έγιναν στους αγώνες της Κυριακής (31/10) για τους τέσσερις ομίλους της Β' Εθνικής.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Ο ΝΕΟ Ληξουρίου πήρε το διπλό με 74-63 στην έδρα του Αργοναύτη Ραφήνας, η Ένωση Ιλίου υπερασπίστηκε την έδρα της και κέρδισε με 78-77 «Τα Φανάρια».

2ος όμιλος

Ο Ηλυσιακός πήρε το διπλό στην έδρα του Δούκα με 73-71, εκτός έδρας νίκη  πήρε και ο Πρωτέας Βούλας που πέρασε εύκολα με 87-49 από την έδρα του Άρη Νίκαιας.

3ος όμιλος

O Ερμής Σχηματαρίου νίκησε εκτός έδρας τον ΣΚ Ιωάννινα με 69-60 και έκανε το 2/2, όπως και οι Ίκαροι Τρικάλων, που επικράτησε του ΓΑΣ Μελίκης με 100-63.

4ος όμιλος

Ο Λεύκιππος Ξάνθης με ένα επί μέρους σκορ 19-9 στην δεύτερη περίοδο, προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-29), με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν την διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο και να νικούν να νικούν εκτός έδρας τον Πανσερραικό με 79-67. Ο Ερμής Λαγκαδά επικράτησε εκτός έδρας του ΚΑΟ Χαλκιδικής με 78-60.