Φαμίλα Σκίο-Βίρτους 87-59: Σάρωσε τις ασπρόμαυρες σε φιλική αναμέτρηση η ομάδα του Δικαιουλάκου

Η Φαμίλα Σκίο υπό τις οδηγίες του Έλληνας κόουτς, Τζώρτζη Δικαιουλάκου ήταν ανώτερη στον φιλικό αγώνα κόντρα στην Βίρτους Μπολόνια, την οποία επικράτησε με 87-59.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ στα πρώτα λεπτά και η Φαμιλα Σκίο ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-16). Η ομάδα που κοουτσάρει ο Τζώρτζης Δικαιουλάκος πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 24-18 και προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-33).

Οι Κυπελλούχες Ιταλίας ξέφυγαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους με ένα επί μέρους σκορ 24-18 και πήραν προβάδισμα με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-51). Η Φαμίλα Σκιο συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 21-8 και κατάφερε να νικήσει την Βίρτους Μπολόνια σε φιλική αναμέτρηση με 87-59.

Δεκάλεπτα: 18-16, 42-33, 66-51, 87-59