Κρόνος-Άμιλλα Αρκαδίας 81-47: Με κορυφαίες τις Μπλιθικιώτη και Τσαμή

Ο Κρόνος νίκησε την Άμιλλα Αρκαδίας με 81-47 στην τέταρτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων.

Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά, με αποτέλεσμα να είναι μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-7).  Αν και η Άμιλλά Αρκαδίας μειώσε την διαφορά στους εννιά πόντους με ένα επί μέρους σκορ 8-2 (24-15, 13'), ο Κρόνος διαχειρίστηκε την κατάσταση και κατάφερε να προηγηθεί με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-24).

Ο Κρόνος συνέχισε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους να διευρύνει το προβάδισμα του και με ένα επί μέρους σκορ 18-9 πήρε προβάδισμα με 29 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-33). Ο Κρόνος διεύρυνε το προβάδισμα του και στην τέταρτη περίοδο, με αποτέλεσμα να νικήσει την Άμιλλα Αρκαδίας με 81-47.

Από τον Κρόνο ξεχώρισαν οι Μπλιθικιώτη και Τσαμή (16ρ.) με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Άμιλλα Αρκαδίας διακρίθηκαν οι Παναγιωτοπούλου (11ρ.) και Σιάμπου (19ρ.) με 22 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-7, 44-24, 62-33, 81-47