Λοκομοτίβ Κουμπάν-Σάρατοφ 104-89: Την «υπέταξε» με οδηγό τον Γκόρντον (vid)

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Αβντοντόρ Σάρατοφ με 104-89, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 12-6 και την τέταρτη θέση, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 8-11 και την ένατη θέση.

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν είχε το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και παρότι η Σάρατοφ αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-53).

Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 26-15 στην τρίτη περίοδο, ξέφυγαν και προηγήθηκαν με 15 πόντους (83-68). Η Λοκομοτίβ Κουμπάν παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να νικήσει την Σάρατοφ με 104-89.

Από την Λοκομοτίβ Κουμπάν ξεχώρισαν οι Καλνιέτις με 19 πόντους και 12 ασίστ και Ντρου Γκόρντον με 18 πόντους, εννιά ριμπάουντ και μία ασίστ. Από την Σάρατοφ διακρίθηκαν οι Κλαβέλ και Ρίστιτς με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 30-29, 57-53, 83-68, 104-89