Φενέρμπαχτσε-Καρσίγιακα 100-88: Έκανε το 5/5 η ομάδα των Ιτούδη κα Καλάθη

Η Φενέρμπαχτσε μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας την Καρσίγιακα με 100-88, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 5-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-2.

Αν και η Καρσίγιακα πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-18), η Φενέρμπαχτσε με ένα επί μέρους σκορ 31-23 στο δεύτερο δεκάλεπτο, κατάφερε οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (49-49).

Οι "κίτρινοι" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 34-17, προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (83-66). Η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Καρσίγιακα με 100-88.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Γουίλμπεκιν και Μότλει (11 ριμπάουντ) με 27 και 22 πόντους αντίστοιχα, με τον Νικ Καλάθη να έχει επτά πόντους και δέκα ασίστ.

Από την Καρσίγιακα ξεχώρισε ο ΜακΚόλουμ με 17 πόντους και τέσσερις ασίστ.

Δεκάλεπτα: 18-26, 49-49, 83-66, 100-88