Κάζο για την Φενέρμπαχτσε, παραμένει αήττητη η Εφές

Για το τουρκικό πρωτάθλημα, η Εφές έκανε το καθήκον της και νίκησε την Καρσίγιακα με 74-61, ενώ η Φενέρμπαχτσε ηττήθηκε από την Μπουγιουκτσεμετσε με 93-91.

Αναλυτικά:

Μπουγιουκτσεμετσε-Φενέρμπαχτσε: 93-91

Η Φενέρμπαχτσε είχε το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο (29-28), αλλά δεν μπόρεσε να ξεφύγει με τους γηπεδούχους να παίζουν πολύ ανταγωνιστικά και να βρίσκονται μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-67).

Η Φενέρμπχτσε έφερε το ματς στα ίσα, αλλά οι δύο ομάδες χρειάστηκαν την παράταση για να λύσουν τις διαφορές τους, με την Μπουγιουκτσεμετσε να νικήσει με 93-91.

Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Άντερσον και Φάρελ με 25 και 21 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Μπράουν και Έντι με 21 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 28-29, 47-49, 70-67, 82-82 (τέλος της κανονικής περιόδου), 93-91

Εφές-Καρσίγιακα: 74-61

Η Εφές είχε το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο (21-15) και ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 17-8 στην δεύτερη περίοδο, έχοντας διαφορά 15 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου.

Παρότι, η Καρσίγιακα προσπάθησε να μειώσει και έπαιξε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρήκαν απαντήσεις και νίκησαν με 74-61 παραμένοντας αήττητοι με εννιά νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-3.

Από την Εφές ξεχώρισαν οι Σίνγκλετον και Μόερμαν με 19 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Καρσίγιακα διακρίθηκαν οι Εμπαγέ και Μόργκαν με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 21-15, 38-23, 58-44, 74-61