Ρεάλ-Μπρεογκάν 91-73: Τρίτη σερί νίκη για τους μερένγχες με κορυφαίο τον Μούσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Μπρεογκάν με 91-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 8-9.

Καταιγιστική η Ρεάλ Μαδρίτης στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-37). Οι μερένγχες ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 28-9, προηγήθηκαν με 28 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-46). Αν και η Μπρεογκάν μείωσε με ένα επί μέρους σκορ 27-17, στην τέταρτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 91-73.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκε ο Μούσα με 21 πόντους, με τους Ταβάρες και Γιαμπουσέλε να βάζουν με 15 πόντους έκαστος. Από την Μπρεογκάν ξεχώρισαν οι Νέναντιτς (4ρ. και πέντε ασίστ) και Χαπ (19ρ. και δύο ασίστ) με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 24-11, 46-37, 74-46, 91-73