Πριενάι-Ζαλγκίρις 81-101: Έκλεισε με νίκη την κανονική περίοδο με ασταμάτητο Γκριγκόνις

Η Ζαλγκίρις Κάουνας επικράτησε εκτός έδρας της Πριενάι με 101-81, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 33-3 και την πρώτη θέση,με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 14-22 και την πέμπτη θέση.

Η Ζαλγκίρις Κάουνας πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά, με αποτέλεσμα να είναι μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-17).  Παρά την πίεση της Πριενάι, οι πράσινοι είχαν προβάδισμα με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-41).

Η Πριενάι ήθελε να μειώσει την διαφορά, όμως η Ζαλγκίρις έβρισκε απαντήσεις και νίκησε εκτός έδρας με 101-81.

Από την Ζαλγκίρις ξεχώρισαν οι Γκριγκόνις και Μιλάκνις με 26 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Πριενάι διακρίθηκαν οι Πατσεβίτσιους και Λεκόμτ με 15 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 17-33, 41-60, 64-83, 81-101