Προμηθέας-ΠΑΟΚ 96-93: Νίκη των Πατρινών με πολλά συμπεράσματα

Ο Προμηθέας νίκησε τον ΠΑΟΚ με 96-93 σε φιλική αναμέτρηση, από την οποία οι δύο ομάδες έβγαλαν κρίσιμα συμπεράσματα.

Ο Προμηθέας είχε καλύτερο ρυθμό στα πρώτα λεπτά και βρέθηκε έξι πόντους μπροστά στην πρώτη περίοδο (28-22), με τον ΠΑΟΚ να περνάει στην αντεπίθεση και να προηγέιται με 49-46 στο ημίχρονο.

Οι Θεσσαλονικείς διατήρησαν το προβάδισμα και παρέμειναν μπροστά στο σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου με τέσσερις πόντους (71-67). Οι Πατρινοί όμως ανέβασαν τον ρυθμό του και τελικά νίκησαν με 96-93.
Από τον ΠΑΟΚ διακρίθηκε ο Τέρνερ με 23 πόντους, ενώ από τον Προμηθέα ξεχώρισαν οι Γιαννόπουλος και Μίλερ με 21 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 28-22, 46-49, 67-71, 96-93

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Μίλερ 18, Αγκμπελίζ 6, Τζέιμς 3, Δ. Αγραβάνης 16, Γκάρετ 9, Βασιλείου, Κολλιός, Φλόιντ 9, Γιαννόπουλος 21, Μαντζούκας 2, Ν. Μπαζίνας 5, Τανούλης 7.
ΠΑΟΚ: Μπιτς 13, Τσαλμπούρης 11, Λοβ 13, Γκρίφιν 9, Μαργαρίτης 15, Καραγιαννίδης, Ιατρίδης, Καμπερίδης 3, Παπαντωνίου, Τέρνερ 23, Μήτρου-Λονγκ 6.