Αρμάνι-Βαρέζε 96-85: Με 20αρα του Ντέιβις

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Βαρέζε και ανέβηκε στο 10-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-5.

Σαρωτική η Αρμάνι Μιλάνο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (36-21). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι και στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 21-11, προηγήθηκαν με 25 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-32).

Η ιταλική ομάδα κράτησε την απόσταση της σε διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (82-60). Αν και η Βαρέζε μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 24-14, η Αρμάνι βρήκε λύσεις και νίκησε εντός έδρας με 96-84.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Ντέιβις και Λουβαβού Καμπαρό με 20 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Βαρέζε ξεχώρισαν οι Ρος και Καρούσο με 21 και 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 36-21, 57-32, 82-60, 96-84