Τρέντο-Αρμάνι 77-75: Ήττα και στο πρωτάθλημα για τους Μιλανέζους

Η Αρμάνι Μιλάνο ηττήθηκε εκτός έδρας από την Τρέντο με 77-75 και έπεσε στο 7-4, ενώ οι "κόκκινοι" ανέβηκαν στο 9-2.

Δυνατό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-16). Η Τρέντο ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-28).

Αν και οι Μιλανέζοι μείωσαν στους έξι πόντους στο 28' λεπτό (53-47), οι "ασπρόμαυροι" βρήκαν απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-47). Παρότι η Αρμάνι Μιλάνο έκανε ένα επί μέρους σκορ 28-20 στην τέταρτη περίοδο και μείωσε στον ένα πόντο στο 39' λεπτό (76-75), η Τρέντο είχε λύσεις και νίκησε εντός έδρας με 77-75.

Από την Τρέντο διακρίθηκε ο Φλοκαντόρι με 19 πόντους, με τους Κρόφορντ και Λόκετ να βάζουν από 13 πόντους έκαστος. Από την Αρμάνι ξεχώρισαν οι Λουβαβού-Καμπαρό και Χολ με 17 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 21-16, 39-28, 57-47, 77-75