Αρμάνι - Πέζαρο 82-90: Γκέλα για την ομάδα του Μιλάνου

Η Πέζαρο νίκησε εκτός έδρας την Αρμάνι με 90-82 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-3, ενώ η ομάδα του κόουτς Ετόρε Μεσίνα έπεσε στο 3-2.

Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-17), οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και με ένα επί μέρους σκορ 28-15, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-42).

Ο αγώνας έγινε ντέρμπι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα του κόουτς Μπουσκάλια να είναι πιο αποτελεσματική και με ένα επί μέρους σκορ 23-9, προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-64). Η Πέζαρο ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-18, νίκησε εκτός έδραςς την Αρμάνι με 90-82.

Από την Πέζαρο διακρίθηκαν οι Τότε και Μπάμφορτ με 20 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Μίροτιτς (10 ριμπάουντ και 1 ασίστ) και Καμαγκατέ με 18 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-27, 45-42, 64-65, 72-80