Αρμάνι-Τρεβίζο 86-80: Επιστροφή από το -11 για την ομάδα από το Μιλάνο

Η Αρμάνι νίκησε την Τρεβίζο με 86-80, για την πρώτη αγωνιστική του ιταλικού πρωτάθληματος.

Η Τρεβίζο πήρε μεγάλο προβάδισμα στο 3' λεπτό με έντεκα πόντους (13-2). Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-17). Αν και η Αρμάνι Μιλάνο πήρε προβάδισμα με ένα επί μέρους σκορ 21-16, οι μπλε βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-38).

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους "κόκκινους" να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-61). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Τρεβίζο με 86-80.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Σίλντς και Πόιθρες με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα, με τον Μίροτιτς να έχει 12 πόντους και 4 ριμπάουντ. Από την Τρεβίζο ξεχώρισε ο Γιάνγκ με 14 πόντους, με τους Μπούκερ (2 ριμπάουντ και 10 ασίστ) και Παούλικαπ (11 ριμπάουντ) να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 17-24, 38-40, 62-61, 86-80