Βούρτσμπουργκ-Μπάγερν 49-67: Συνεχίζουν νικηφόρα οι Βαυαροί

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Βούρτσμπουργκ με 67-49 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-6, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 14-14.

Η Μπάγερν Μονάχου είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-12). Οι Βαυαροί πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-9, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-21).

Οι γηπεδούχοι είχαν απαντήσεις στα πρώτα λεπτά το δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 14-7, μείωσαν την διαφορά. Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν μπροστά και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (47-35). Η Μπάγερν Μονάχου είχε ένα επί μέρους σκοε 20-14 στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Βούρτσμπουργκ με 67-49.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Τσίταμ (10ρ. και 1 ασίστ) και Γκίφαι (1ρ. και 1 ασίστ) με 13 πόντους έκαστος. Από την Βούρτσμπουργκ ξεχώρισαν οι Γουίλιαμς και Γουίττακερ με 13 και 9 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 12-18, 21-40, 35-47, 49-67