Φρανκφούρτη-Μπάγερν 52-75: Άνετη εκτός έδρας νίκη για τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε το "διπλό" στην έδρα των Φράνκφουρτ Σκάιλανερς, νικών5ας με 75-52 και ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 2-0, με τους γηπεδούχους να έχουν 2 ήττες σε ισάριθμα ματς.

Η Φρανκφούρτη πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο και προηγήθηκε με οχτώ πόντους (19-11), ενώ ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (34-28). Το σκορ έμεινε σε χαμηλά ποσοστά και οι Βαυαροί με ένα επί μέρους 26-12, πήραν προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (52-46).

Η Μπάγερν Μονάχου είχε το momentum του αγώνα και κάνοντας ένα επί μέρους 21-6 στην τέταρτη περίοδο, νίκησε την Φρανκφούρτη με 75-52.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Ζίπτσερ με 24 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ από τους γηπεδούχους διακρίθηκε ο Γκούντμουντσον με 11 πόντους.

Περίοδοι: 19-11, 34-28, 46-52, 52-75