Αρμάνι-Μπάγερν 99-74: Σαρωτικοί οι Μιλανέζοι, ζωντανοί για τα playoffs

Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 99-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-16, ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 11-19.

Σαρωτική η Αρμάνι στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με 17 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-8). Η Μπάγερν Μονάχου προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, αλλά η ιταλική ομάδα προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-36).

Οι "κόκκινοι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-54). Η Αρμάνι Μιλάνο έκανε ένα επί μέρους σκορ 27-20 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 99-74.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Νειπίερ και Λουβαβού-Καμπαρό με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Όμπστ και Τσίτχαμ με 27 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-8, 49-36, 72-54, 99-74