Φενέρμπαχτσε-Αρμάνι 75-82: Διπλό για τους Μιλανέζους με 26αρα του Νεπίερ

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Φενέρμπαχτσε με και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-16, ενώ η τουρκική ομάδα έπεσε στο 17-12.

Η Αρμάνι Μιλάνο είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-18). Αν και η ιταλική ομάδα πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Φενέρμπαχτσε μείωσε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι "κόκκινοι" κράτησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-35).

Οι Μιλανέζοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-17, προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-52). Η Αρμάνι είχε τον πρώτο λόγο στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 82-75.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Νεπίερ και Λουβαβού Καμπαρό με 26 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Μότλει και Γκούντουριτς με 22 και 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-23, 35-37, 52-61, 75-82