Adidas Next Generation Tournament –  Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός

Την τρίτη ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια στο Adidas Next Generation tournament της Πάτρας, υπέστη ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» επιχείρησαν να επιστρέψουν από το -14 του ημιχρόνου απέναντι στην Μπασάνο, όμως η προσπάθεια τους έμεινε ημιτελής, καθώς τελικά γνώρισαν την ήττα με 76-73.

Η ομάδα του Πειραιά… πλήρωσε το κακό πρώτο 20λεπτο που την έφερε με διψήφια διαφορά από την αντίπαλο της, με τον Ολυμπιακό να επιχειρεί την αντεπίθεση στο β’ μέρος, να πλησιάζει στον πόντο στο 39’ (69-70), χωρίς, όμως, να κάνει το προσπέρασμα για την νίκη.

Ο Σεγούρα με 20 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού, με τον Κουζουκα να έχει 14 πόντους και τον Παζιοτόπουλο 12, ενώ για την Μπασάνο, ο Πόρτο είχε 17 πόντους και ο Πέρεθ 13.

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 29-43, 54-58, 73-76