Με «20αρα» του Μπράμος η Βενέτσια επικράτησε σε φιλικό επί της Εφες

Η Βενέτσια νίκησε την πρωταθλήτρια της Euroleague, Εφες με 85-82 σε φιλικό αγώνα στην Ιταλική πόλη μπροστά σε πάνω από 3.000 φιλάθλους.

Αν και η Εφές πήρε προβάδισμα με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-20), η Βενέτσια προσπέρασε στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-42). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, με την Βενέτσια να βρίσκει απαντήσεις και να νικάει την Εφές με 85-82 σε φιλικό αγώνα.

Από την Βενέτσια διακρίθηκαν οι Μπράμος, Φρίμαν και Γουίλις με 20, 14 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα, κάνοντας έναν εξαιρετικό αγώνα. Από την Εφ΄ς ξεχώρισαν οι Κλάιμπερν και Μίτσιτς με 23 και 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 47-42, 68-65, 85-82

Umana Reyer: Tessitori 5, Parks 7, Freeman 15, Bramos 20, Sima 5, De Nicolao, Granger 10, Chillo 1, Brooks 2, Willis 12, Minincleri , Watt 8. All. De Raffaele.

Efes: Beaubois 8, Bryant 2, Ilyasoglu , Gazi, Clyburn 23, Arna, Tuncer 5, Pleiss 3, Micic 19, Polonara 7, Zizic 12, Dunston 3. All. Ataman.