Ερ.Αστέρας-Μπάγερν 76-78: Νίκη με ανατροπή και κορυφαίο τον Μπόλντγουιν

Με μια καθοριστική τέταρτη περίοδο, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα με 78-76 και ανέβηκε στο 17-10 και την τέταρτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσε στο 7-20 και την 17η θέση.

Η Μπάγερν Μονάχου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (15-10). Ο Ερυθρός Αστέρας πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με ένα επί μέρους σκορ 25-16 και κατάφερε να προηγηθεί με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-31).

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να προηγούνται στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, παρότι η Μπάγερν Μονάχου μείωνε. Ο Ερυθρός Αστέρας είχε προβάδισμα με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-50). Η Μπάγερν Μονάχου ανέτρεψε τις καταστάσεις στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-19, κατάφερε να νικήσει τον Ερυθρό Αστέρα με 78-76.

Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Λόιντ και Γουόλντεν με 26 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Μπόλντγουιν και Ρέινολντς με 27 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 10-15, 35-31, 57-50, 76-78